Valgetriinude väljasõit Taevaskotta

Valgetriinude väljasõit Taevaskotta

Täna, 13. septembril käisid Valgetriinude rühma lapsed täiesti esimesel väljasõidul. Hommikul kell 10:00 seadsid 12 Valgetriinu rühma last sammud bussi, et sõita Taevaskotta. Oma ringreisil avastasime me palju uut ja huvitavat. Esmalt märkasime, et mets on seeni täis. Lapsed tundsid ära punase kärbseseene ja teadsid, et see on mürgine. Söögiseentest nägime pilvikuid ja puravikke. Uurisime kõiki seeni üsna lähedalt ning avastasime ka, et seened kasvavad üksteisele päris lähestikku (nn seeneringid). Hetkeks kui elevus matkamisest sai pisut alla surutud, siis kuulatasime looduse hääli. Täielikku vaikust polnudki kuulda –  üks laps kuulis „vee kahinat“ ning teadis, et see tuleb veetammist, teise lapse kõrvu kostis linnulaul, kolmas märkas oja vulinat jne. Uurisime Taevaskoda kõigi meeltega. Vaatlesime Taevaskoja loodust ning tutvusime põgusalt sealse ajaloo ja mütoloogiaga. Nägime jõelaev Lonnyt, neitsikoobast, emalätet ja soovikivi. Asetasime oma sõrmed soovikivile, sulgesime silmad ja soovisime oma soove. Jääme ootama meie salasoovide täitumist. Emalätte juures turgutasime oma tervist lonksukese allikaveega. Neitsikoopa lähedal nautisime vaadet suurtele liivakivist kaljudele ning kinnitasime keha tervislike ampsudega. Kaasa võetud võlukotikesest hüppasid välja õunad, pirnid, kurgid, paprika ja viinamarjad. Joogiks oli kosutav vesi.

Kui alguses nautisime ajakulgu, siis lõpupoole tegime ka pisut sporti. Nagu alati, koju tuleku tee tundub lühem, nii oli meil ka. Tagasi tulles võtsime viimased jõuvarud kokku ja tegime kiirkõndi ja sörkjooksu. Lastele tekitas palju rõõmu ja nalja, kas suudavad õpetajaga sammu pidada ja temani jõuda. Jõudsime täpselt õigeks ajaks bussi ning kell 11.45 sõitsime bussiga tagasi lasteaeda.

Lasteaeda jõudes oli kokkuvõtete tegemise aeg. Lapsed rääkisid, mis neile kõige rohkem matkamas käies meeldis. Paljud lapsed, ütlesid, et kõik meeldis, osadele meeldisid seened, eriti eredalt jäi meelde kärbseseen, mõnedele lastele meeldis väga jõelaev Lonny, teistele meeldis soovikivi ja kolmandatele looduses näksimine, neljandatele jooksmine jne.