Kolm kuldaväärt maja.

Kolm kuldaväärt maja.

Kullatriinude lapsed ja isad meisterdasid koos kolm kuldaväärt maja.

13. jõulukuu päeval 2023 ootasid Põlva lasteaia Lepatriinu 4-5aastased Kullatriinud külla isasid. Õhtupoolikul tuldi kokku selleks, et isadele isadepäevaks valmistatud meened üle anda ja teha koos midagi vahvat. Nüüd juba siis, nagu varasemalt lubatud, värskelt renoveeritud oma rühma ruumides.

Üksteist last esitasid isadele, kolmele emale ja kahele vennale luuletuse isast ja ühe päkapiku laulu kitarri saatel. Trummimütsudega kahasse kõlas külaliste ühendkoorilt laulumäng, kuidas kartmatud jahimehed lõvi jahile lähevad.

Lepatriinu lasteaia pere on ühinenud haridusprogrammiga „Roheline kool”. Kevadet oodates tekkis rühma töötajatel idee meisterdada koos isadega kuldnokkadele pesakastid. Õpetaja Hele kodune meespere mõõtis valmis ja lõikas välja kolme linnumaja jagu puidust detaile. Isad-lapsed jagunesidki kolme meeskonda, et lauakesed õigesti kokku monteerida ja kaasavõetud trellidega kruvid õigetesse kohtadesse paigutada. Iga laps sai surisevat tööriista käes hoida ja keerdudega metallpulgad kiirmeetodil ettenäidatud kohtadesse puidu sisse vuristada. Loodame, et kuldnokad kevadel laste pingutust hindavad ja rõõmuga oma peredele sinna pehmed kodud vooderdavad.

Töökohad korrastatud ja käed pestud, võis asuda väljateenitud leiba maitsma. Lapsed ja isad valmistasid ise endile võileivad rohke, rikkaliku kattega, mis lasteaia kokad peoõhtuks lauale olid toonud. Hästi maitsesid puuviljad ja kringel. Morsiklaasid said taas ja taas endale uue sisu.

Peoõhtul ei puudunud ka üllatusesineja – üks isa oskas mängida klarnetit. Peokülalised said aimu esitletud pilli detailidest ja kuulsid puhkpilli sumedat häält.

Ansambli Kukerpillid lastelaulud plaaditsõõrilt kutsusid peo edenedes kõiki tantsupõrandale. Kõrged piruetid ja akrobaatilised tantsuvõtted isadega peaksid lastele kauaks meelde jääma. Ei oleks pidu veel lõppenud, kui lasteaia uksed poleks oodanud õhtust lukustamist!

Rühma õpetajad Sveta, Hele ja Riina