Mida kuulsid ja mida nägid Taevaskojas Kollatriinud ja Rohetriinud

Mida kuulsid ja mida nägid Taevaskojas Kollatriinud ja Rohetriinud

Õpetaja: Mida nägite Taevaskojas?

Lapsed: palju seeni, tuulega maha langenuid puid, voolavat jõevett ja selles sulpsavat kala, Saaesaare paisjärvel ujuvat pardiperet, liivakivi paljandisse tehtud kaldapääsukuste pesi ja kirjutatud tähti ning sipelgapesi.

Õpetaja: Mida kuulsite Taevaskojas matkates.

Lapsed: õrna ja vaikset linnulaulu, varese kraaksatust, vee vulinat.

Õpetaja: Mida tundsid Taevaskojas?

Lapsed: puhast õhku, rõõmsat meelt, sooja päikesepaistet.

Õpetaja: Kes tuleb minuga järgmine kord matkale Taevaskotta?

Lapsed: Mina, mina ka……

Kollatriinud

13. septembri hommikuringis lugesid Rohetriinud hommikutervitust: „Kolmapäev on tore päev …“ ja leidsid, et tänase päeva teeb toredaks bussisõit Taevaskotta.

Taevaskojas jäi lastele kohe kõrvu veekohin ja linnulaul. Metsateel juhtis Kristofer tähelepanu Taevaskoja lõhnale. Ta palus teistel ka nuusutada, kui hea lõhn on metsal. Otsisime lastega üles soovikivi ja igal lapsel oli võimalus sosistada oma salasoov kivile. Külastamata ei jäänud Emaläte ja maitsmata allikavesi.

Rohetriinud olid murelikud, et Taevaskojas on nii palju haigeid ja mahalangenud puid. Lapsed said teada kooreüraskist, kes kahjustab puid ning tormidest, mis räsivad metsi. Lugesime mahalangenud kuusepuul aastarõngaid, et teada saada, kui vanaks puu elas. See kuusepuu oli nii vana, et meil läks lugemine sassi. Peale terviseampsu korjasid lapsed looduslikku materjali ja asusid meisterdama. Meisterdati tormist räsitud mets, käbidest ja okstest hantlid ning kaunistatud ruut. Nooremad lapsed meisterdasid koostöös käbidest kolmnurga. Valisime Rohetriinude aastaaegade jälgimise kohaks Väikse Taevaskoja. Lõpuks mängisime Kullimängu ja puhusime jäneskapsa vurre.

Lastel oli tore, avastusrohke ja üllatusi täis kolmapäev.

Rohetriinud, 13.09.23