Kullatriinude õhtu isadega – 16.11.22

Kullatriinude õhtu isadega – 16.11.22

Kullatriinude ettevalmistused isadega õhtuks.
Novembrikuu 16. õhtul ootasid Kullatriinu rühma lapsed külla oma isasid, vanaisasid. Olime saladuskatte all ettevalmistusi teinud juba mitmel päeval. Üllatusi isadele ja vanaisadele valmis mitmeid.
Värviküllane ja ilus õnnitluskaart, mille lapsed pudelikorgiga trükkisid ja õpetajate kaasabil alusele liimisid. Luuletus mis kaardile kirjutatud, sai ka laste poolt ühiselt isadele ette kantud.
Portree isast. Tugevast paberist suured ja väikesed ovaalid sobisid hästi isade nägude kujundamiseks. Guaššvärvide abil sai antud portreedele jumet ja lisatud silmad ning suu. Lisaks lõngajuppidest juuksed ja värviline kikilips – tulemuseks vahvad ja eriilmelised isade portreed.
Küpsised „Minu issi”. Lapsed vormisid muretaignast toredad isade moodi küpsised. Silmadeks said rosinad, ninaks pähkel ja naerusuud sätiti nöörikommist. Kõrsikute abil said lapsed küpsistele kujundada sobiva soengu. Meie lasteaia toredad kokatädid küpsetasid küpsised köögi ahjus kuldseteks.
10 Kullatriinut veetsid kolmapäeval, 16. novembril koos isadega toreda õhtu.  Lapsed esitasid isadele luuletuse ja mõned laulukesed. Koos kallistustega anti üle laste poolt valmistatud kaardid ja isade moodi küpsised. Meile tuli külla Marge Luude Karilatsi Vabaõhumuuseumist, kes tutvustas erinevaid meestega seotud esemeid ammustest aegadest. Saime tutvuda erinevate aksessuaaridega, mis olid mõeldud just meestele. Ei puudunud ka tööriistad ja mänguasjad. Isad, vanaisad said koos lastega uudistada puupulkadest loomakesi, puurida puuriga, vuristada luuvurri ja kaaluda viljakotte. Tegevust jagus kõigile, isadega koos on ju iga mäng ja töö veelgi toredam.
Meie kokkade küpsetatud ülimaitsev kringel maitses nii suurtele kui väikestele. Rikkalik puuviljavaagen ja küpsisekandik tühjenesid kui imeväel.
Muusikalist vahepala pakkus õpetaja Svetlana. Pillimäng meeldis nii isadele kui ka lastele. Mõned lapsed soovisid ka ise pillimängu proovida.
Õhtu lõpetuseks oli isadel ülesandeks leida seinalt enda portree. Laste abiga leidis iga isa oma portree.
Oli tore õhtu koos 9 isa, 2 vanaisa, 3 ema, 1 venna ja 1 vanaemaga. Õhtut juhtisid Kullatriinude meeskond Hele, Svetlana ja Riina,

Pani kirja Hele