Kohtumine Lembitu ja Astiga

Kohtumine Lembitu ja Astiga

Neljapäeval, 04. mail oli lastel hommikust saati ootust ja elevust palju, sest oodati kohtumist koerte ja nende perenaistega. Lemmiklooma nädala raames tulid lastele tutvustama oma truusid sõpru tolliinspektor-koerajuht Ivi Lepland ja koertetreener Maiu Rõbakov.

Lapsed said teada, kuidas tuleb käituda võõraste koertega, miks on vaja koeri treenida, miks on vaja teenistuskoeri, kui tähtis on oma lemmikloomade eest hoolitseda, nad vajavad elamiseks vajalikke tingimusi ning kinnitust vanasõnale, et harjutamine teeb meistriks. Lapsed jälgisid suure põnevusega, kuidas koer Lembit otsis paljude kottide seast üles koti, kus oli sigaretid ja siis koti rahaga. Lembit oli hästi sõbralik koer, siis said lapsed koeraga mängida ja teha pai.

Koer Asti näitas meile Maiu juhendamisel trikke: hüppas läbi rõnga, täitis täpselt perenaise poolt antud korraldusi, sitsis kasti peal ning lisaks oli ta väga viisakas koer ja oskas omas keeles öelda lastele: „Tere”. Vastupidi Lembitule polnud Asti eriti mais paidele, lapsed aktsepteerisid seda ja elasid koera tegemistele kaasa eemalt jälgides. Asti sai ülesannetega suurepäraselt hakkama ja vääris lastelt aplausi.

Lastele meeldis kõige enam kui koer Lembit otsis kotti, kus oli raha ja koera Asti trikitamine.

Nii, nagu lastele meeldib emmele-issile sülle pugeda, nii meeldis ka koer Astile pugeda oma perenaisele sülle.

Oli põnev, täis üllatusi ja õpetlik kohtumine.

Aitäh Maiu Rõbakovile ja Ivi Leplandile ja nende tragidele koertele selle võrratu kogemuse eest.

Anne Vanahans Rohetriinude õpetaja