112 – 11.02.2022

112 – 11.02.2022

I – meenutame 112 päeva politseiga. /pildid galeriis/

112 nädala raames külastasid  meie lasteaeda 3.02. Lõuna prefektuuri koertegrupi koerajuhid Aleksei Junkin ja Kätlin Kentel koos koer Romiga  kes võitis kohe kõigi suurte ja väikeste lepatriinukate südamed oma kauni välimuse, sõnakuulelikkuse ja muidugi oma oskustega Koerajuhid näitasid lastele palju erinevaid trikke mida Romi on selgeks õppinud.  Kuigi Romi on teenistuskoer said lapsed talle pai teha ja temaga mängida.mis  tekitas lastes erilist elevust.

Meid külastasid ka Kagu politseijaoskonna Põlva patrullpolitseinikud Tarvo Nõgesmäe ja Riina Rinne   Riina tutvustas lastele milliseid abivahendeid kasutab oma igapäeva töös politseinik. Enim huvi pakkus lastele muidugi võimalus näha päris relva ja käeraudu, mida mõne soovija peal ka näitlikult kasutati .Väga meeldis lastele vaadata milline näeb välja päris politseiauto seestpoolt ja kuulata kõrvulukustavat sireeni. Oli väga õpetlik  ja tore päev, kus lastel jagus veel pikalt emotsioone, mida omavahel jagada. Oranžitriinud.

II – praktikapäev  – käitumine tulekahju korral ja õues teatevõistlus 112 /pildid galeriis/

112 sai selgeks 4b rühmas – kuidas helistada, mida öelda, kuidas kustutada. Tegevused ja reeglite õppimine algas rühmas, teatevõitslusega lõõpes õues. Aitäh Silvile tarkuste päeva eest!