Reede, 13.aprill 2018 oli Lepatriinus ULAKAS teaduspäev.
Hommikul kell 9.00 avanes kolm (3) “katselaborit”, kus käisid järjekorras kuue (6) rühma lapsed uudistamas-katsetamas ja avastamas:
4b e rohetriinude rühmas tegi õpetaja Anne laste peal ja koos lastega katseid – staatiline elekter.
- 1b e kullatriinude rühmas näitas õpetaja Sirje elektrit klaasmunas. Iga laps sai iseenda keha elektri nähtavaks teha.
2b e hõbetriinude rühma õpetaja Karin tegi lastega koos katseid “ujub või upub”. Miks küsimustest jäi kodutööks – miks laev /on ju raske!!!/ merel sõites ei upu?
Pärast virgutavat õueaega kogunesid kõik aiarühmad saali ULAKAle teaduspäevale.
Uurisid – Leiutasid – Arutlesid – Katsetasid – Avastasid – Silmitsesid kõike põnevat-huvitavat kolm põrsakest /Veera, Mare, Silvi/ ja kollane koer /Helve/.
Põnevust tõid juurde ka rühma õpetajad Heldin, Anne ja Inge.
Katsed värvilise veega, soolveega, nn ilutulestikuga, viinamarjamahlaga Heldinilt olid äratasid uudishimu – miks? kuidas?
Anne õpetas ilma pumbata ja suuga puhumata õhupalle täitma. Vohh!
Inge aga tegi lausa suuuure vulkaanipurske – põnev ja vahva! Pärast tänast katset ei tohiks küll ükski laps lähipäevadel (niikaua kui katse meeles) Coca Colat tahta juua :).
Pärast vulkaani mõõtsime iga rühma teaduspäeva elektrit – kas ikka rühm on koostööaldis-rõõmus-hakkaja ja elektriline? Ojaaa – meeskondlikkus ja sõbralikkus on esikohal!
Ja läkski see kuraditosina hommikupoolik kiirelt-põnevalt-avastades- rõõmsalt ja ULAKALT. Lapsed said kaasa ka “salakirja”, mille peavad siis pärast lõunapausi läbi lugema e triikima 🙂 ja terve paki õhupalle uue nädala avastuste-katsetuste tarvis. Pilte tegi direktor Ene.