Südamekuu kokkuvõte-5.5.2017

SÜDAMEKUU PÕLVA LASTEAIAS LEPATRIINU “ME LIIGUME KOGU SÜDAMEST”

Traditsioonilisest üle-eestilisest südamenädalast on välja kasvanud südamekuu. Ka meie Lepatriinus pöörasime aprillikuus rohkem tähelepanu südametervisele.

Igal aprillikuu nädalal toimusid erinevad liikumistegevused toetamaks just liikumisharjumuste kujunemist, oma tervise toetamist. Liikumine on kõige lihtsam ning üldjuhul kõigile kättesaadav tegevus, et enda eest hoolitseda ja terviseprobleeme ennetada.

Esimesel nädalal /3.-7.04/ toimusid Mutionu karneval “Tantsime südame rõõmsaks” ja tantsutund “Südamedisko”, osa võttis 138 last. Karnevalil oli avatud mikrofoni voor ja julgemad lapsed said lugeda anekdooti – nalja jagus nabani. Meie omad väikesed hiiglased.

Järgmisel nädalal /10.-13.04/ vallutas lasteaia koridori südame takistusrada. Selleks, et jõuda ühest majast teise pidi läbima takistusraja hüpates, ronides ja tasakaalu harjutades. Rühmades toimusid peale puhketunde äratavad virgutusvõimlemised – reipust ja energiat jagus päeva lõpuni. Iga päev ootas lapsi ja personali erinev lasteaias valmistatud maitsevesi (jõhvika-astelpaju, sidruni, kurgi ja apelsini). Lapsed hindasid, milline vesi neile kõige rohkem meeldib. Üldiselt oli meelepärane kodudest tuttav sidrunivesi. Ega see siis kõik polnud, 11.04 toimus Päikesemäng – kevadpühade kombestikuprogramm. Lapsed said kuulata, laulda, mängida, tantsida, võistelda. /vt 11.04 uudist/

Kolmandal nädalal /17.-21.04/ toimusid liikumismängud õues – “Kui Sa mängid õues, siis Sul tervis püsib põues”. Laste meeskonnatööna valmisid plakatid “Minu heategu südamele”. Me kõik saime teada, millised toidud ja tegevused meeldivad meie südamele.

Neljandal nädalal /24.-28.04/ toimus eelkooliealistel lastel maakondlik spordifestival „Pallipidu“. Peoks õpitud kavad esitasid 1b, 2b ja 4b lapsed maja teiste rühmade lastele. Saime kaasa elada ja lustida, pakkudes seeläbi rõõmu oma südamele.

Südamekuu lõpetas lasteaia õpetajate esitatud “Sööbiku ja Pisiku” etendus. 28.04 käisid teatrit vaatamas ka Pihlapuu ja Mesimummi lasteaia lapsed /kokku 100 last/. Etendus oli õpetlik ja usun, et nii mõnigi laps peseb nüüd hoolsamalt oma hambaid.

Südametervise hoidmiseks tuleb ikka regulaarselt liikuda. Lasteaia personal käis üheskoos Meenikunno rabas 6 km pikkusel matkarajal. Ronimist, hüppamist ja takistuste ületamist tuli meilgi ette.

Maikuus selgitame välja meie laste populaarsemad õuemängud, mänguvahendid.

Liikumine on hea tervise peamisi aluseid!

Tiina Jaanimägi

Tervishoiutöötaja

05.05.2017

IMAG3095IMG_9891IMG_9599IMAG3160IMG_9776IMG_9951IMG_9959IMG_9545IMAG3086IMG_9837