Sõbrapidu Lepatriinu lasteaias – 18.02.2020

“Hea sõber on see, kellega saab koos mängida” arvasid enamus Lepatriinu lasteaia lastest, kui sõbrapeol ühist videot vaadati.

Peale suurt Lepatriinu maja 50a. sünnipäevapidu tähistasid lasteaia suured ja väikesed 18.veebruaril möödunud sõbrapäeva. Toetudes lasteaia põhiväärtustele, millest üks on “sõbralikkus” oli Valgetriinude õpetajatel rõõm korraldada lasteaias toimuvat sõbrapäeva sündmust. Sõbrapeol osalesid lapsed sõimest kuni koolieelikuteni. Väärtuspõhise õpikäsitlusena pidasime oluliseks see lasteni tuua väikese lustaka näitemänguna “Lepatriinu otsib sõpru”, millega pidu sisse juhatati. Loo kurvameelne algus sai rõõmsa lõpu, kus lepatriinu leidis endale kolm toredat sõpra, kellega koos mängida ja tantsida. Loomadeks maskeerunud täiskasvanud suutsid lastele oma osa edasi anda emotsioone tekitavalt, sai nalja ja naeru.

Väikese sirutuspausina kõlas laul “Kui sul tuju hea”. Järgnevalt vaadati Lepatriinu lasteaia sõbravideot, mis oli kokku monteeritud meie oma lasteaia laste ja õpetajate arvamustest. Nii nagu iga inimene on eriline, nii oli ka siin väga palju erinevaid arvamusi just täiskasvanute poolt. Lapsed arvasid ikka, et hea sõber on see, kellega saab koos mängida ja õigus neil ongi, mäng on väikese lapse töö!

Muidugi ei möödu ükski lasteaia pidu ilma tantsu ja trallita ning seda tegime ka meie. Lapsed tantsisid koos väikeste ja suurte sõpradega. Koos lastega olid tantsuhoos ka näitemängu tegelased: lepatriinu, jänes, rebane ja karu. Peo lõppedes sai iga rühm osalemise eest rühma värvides kommikoti ja õhupallid, kingitusi jagati ka näitemängu osatäitjatele ja peost osa võtnud personalile, kõik said suud magusaks. Valgetriinud tänavad kõiki osalejaid ja võimalust korraldada lasteaias üritusi ka väljaspool oma rühma. Aitäh!

Valgetriinude rühma õpetaja, Karin Kopli.