Sõbrapäev Võrus

Lepatriinude sõbrapäev – 14.02.2017

Mõte, kuidas aidata kodutuid loomi mõlkus meil meeles juba sügisel, selleks et õpetada lastele elupõhiväärtusi nagu hoolivus ja empaatiavõime. Leidsime, et parim aeg selleks võiks olla sõbrapäev. Nii tegimegi oma mõtte teoks ja sõitsime teisipäeval 14 veebruaril 2 koolieelse rühmaga Võru Kodutute Loomade Varjupaika. Sellele eelnes üleskutse kogu lasteaia personalile ja lastevanematele -koguda loomadele toitu. Külla ei pidanud me sõitma tühjade kätega, kogusime kokku päris arvestatava koguse koera- ja kassitoitu.

Võrus ootas meid sõbralik perenaine kes tutvustas varjupaiga elanikke ja nende elamistingimusi. Õnneks ootas meid ees vaid 3 koera(on olnud ka 18). Nendest kahel on juba olemas ka lootus uuele kodule. Seevastu kasse kes endile uut kodu otsivad oli päris hulgaliselt.

Lastel oli võimalus mängida ülisõbraliku koera Lissaga ja jälgida kasside igapäevaelu. Lastel jätkus kõneainet ja emotsioone õhtuni. See oli uus kogemus nii meile kui lastele. Tundsime rõõmu, et saime teha väikese heateo ja muuta oma sõbrapäev meeldejäävaks. Hoidke oma sõpru- ka neljajalgseid!

Kullatriinude õpetajad: Tähte Vares, Helle Paatsi

Hõbetriinude õpetaja: Ave Mattus

Varjupaigas 016 Varjupaigas 018