Rohetriinude vastlad maanteemuuseumis

19.veebruar oli Rohetriinu lastel kauaoodatud päev, sest lõpuks ometi saab sõita bussiga Maanteemuuseumisse vastlaid pidama.

Oli ülimalt äge vastlatrall, kus sai mängida erinevaid võistlusmänge, võistelda liulaskmises, süüa  lõkke ääres pannkooki ja juua imehea maitsega sooja teed.

Lastele oli parajaks proovikiviks meeskonna suusatamine. Viiekesi saada ühine rütm, tabada ära, et peab edasi liikuma parema jalaga jne., nõudis head koostööd. Vaatamata ponnistustele, lastele suusatamine meeldis. Lapsed ütlesid, et oli naljakas ja lõbus mäng.

Laste maitsemeeled pani tööle soe taimetee. Ära arvati, et tees olid rosinad, õunad ja nelk. Kõiki tee komponente ei suudetud siiski avastada. Vastlavurri muusika saatel ja prõksuva lõkke ääres oli mõnus süüa pannkooki maasikamoosiga. Taldrikud söödi tühjaks ja sõrmed lakuti ka puhtaks. Vot nii maitsvad olid koogid.

Lõpuks jõudis kätte ka vastlaliu aeg. Esiti harjutasime kelgusõitu väiksel mäel. Oligi aeg välja selgitada, kes teeb Rohetriinude rühma kõige pikema liu, kellel kasvavad kõige pikemad linad. Võistluse võitis Grete, teiseks jäi Anette ning kolmanda koha said Rico ja Markus.

Maanteemuuseumi töötaja Kerle tutvustas veel lastele lina ja sellest tehtud tooteid. Lastele meeldis kõige enam linavartest tehtud nukk.

Kuid see polnud veel kõik. Rohetriinud said lastemuuseumis uudistada teedevõrku, liiklus- ja sidevahendeid vanast ajast kuni tänapäevani. Ahhaa-efekti ja elevust tekitas erinevate ajastute lennukite lendamine üle muuseumi seinte.

Suured tänud muuseumi töötajatele ja õppealajuhataja Veerale, kes broneeris vastlaprogrammi ajad ja tellis bussi.