Rohetriinude sügis

Hoogsalt suvest sügisesse /artikkel Põlva Teatajas – oktoober 2021/

Rohetriinud on alustanud õppeaastat tegusalt. Oleme sobitusrühm, meil on laste vanus kolmest aastast kuni kuueni. Igal aastal liituvad meiega uued lapsed, siis algab meie õppeaasta kohanemisega. Sisseelamise aeg oli väga sujuv. Uued lapsed võeti vastu soojalt. Vanemad lapsed olid toeks uutele ja noorematele lastele.

Oleme olnud uudishimulikud, loovad, kunstilembelised, kokkajad, ujujad, koristajad ja üldse oleme toredad ja lustivad Rohetriinud.

Üheks suuremaks ettevõtmiseks oli ühinemine Maailmakoristuspäevaga – lastele meeldis eriti prügikoristusretk Intsikurmu.

Aed- ja puuvilja nädala naelaks oli katse “Töökas vihmauss”, kus lapsed õppisid mida vihmaussid maa sees teevad ja miks nad on kasulikud.

Leivanädalal meisterdasid lapsed endale võileiva, olid vahvad siili-, kassi- ja kalavõileivad. Koostöös lastevanematega selgitasime välja perede leiva eelistuse, milleks oli Eesti Pagari “Must vormileib”. Rohetriinu lastele maitses kõige paremini Karja Pagari “Rukkileib – Saare must kuld”. Leivanädal lõppes leivateoga, mida juhendas õppealajuhataja Veera. Oma valmistatud leib maitses imeliselt.

Palju positiivseid elamusi ja teadmisi loomadest saime Õppekäigul Sarve Heaolutallu.

Rohetriinude laste lemmikpäev on kolmapäev, sest see on ujumise päev. Ujumist õpetab meile liikumisõpetaja Silvi.

Nii meie päevad kulgevad, igal päeval oma nägu ja oma tegu.

Rohetriinude õpetaja Anne Vanahans /pildid galeriis/