Punatriinude kaks kuud :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaks kuud Lepatriinu pisimate Punatriinudena.

Selle aasta sügisel alustasid Lepatriinu Punatriinud, kõige tillemad lasteaias, uue koosseisuga. Õpetaja Sveta, assistent Hele ja õpetaja abi Merike said endile kasvandikeks need lapsed, kellest osad olid näinud kaks korda kõigi aastaaegade vahetumist, mõned veelgi vähem.

Harjutamisperioodil, augusti viimasel nädalal käisid lapsed koos vanemaga õueväljakul tutvumas uute „päevaemmedega” ja tulevaste mängukaaslastega. Iga algus ja on raske… Harjumuspärase koduse elu võõrutusvalu tuli kõigil läbi kogeda – nutulohutust vajasid peaaegu kõik pisitriinud.

Paari-kolme nädala möödudes võisime hakata kohanenud lastega mängulisi õppetegevusi läbi viima, aluseks 2aastase lapse aine- ja õppekava. Tänaseks on lapsed käinud vahelduva eduga lasteaias juba kaks kuud. Selle ajaga oleme õppinud tegema koostööd hommikuringis, kus korduvates sõrme- ja laulumängudes rõõmsalt kaasa tehakse. Oleme õppinud leidma oma kappi, käterätti, potti, voodit, pesema ja kuivatama käsi. Lauakombed on au sees. Kaetud laua taha saab iga laps nimelise kutse oma kohale istumiseks. Pisut tegemist on lusikahoiuga, kuid kui õpetajate ettenäitamisel „koormaga laev otse väravast sisse sõidab”, innustab eeskuju lapsigi õigesti lusikat kasutama. Oleme õppinud kergemaid riideesemeid selga ja seljast saama. Esimesed kunstitööd ja teostamise protsessid on olnud lastele jõukohased. On arenenud püsivus. Ühe tegevusega tegelemisel võib kell juba hoogsamaid tuure võtta. Rühmas on meeskonnal ühine arusaam laste vajadustest, suunamise ja õpetamise tähtsusest, korra-armastusest. Koostöö igapäevaseks kinnitamiseks on tagasiside vanematele Eliisi ja igaõhtuste vestluste kaudu. Lapse kasvades ja lasteaiaga kohanedes oleme meeskonnaga loonud lastele uusi mänguvahendeid ja tegevusalasid. Aktiivsele laste arengu plussidele on lisaks üks murekoht – paljude väikelaste kõne on end kuskile ära peitnud… või mine tea, ehk pole lasteaias „midagi tarka ütelda”… :). Rõõmsameelsus ja huumor päästab iga päeva!

Punatriinude õpetaja Svetlana Roht; Tegemised üles pildistanud S. Roht /galeriis/