“Otsi Otti” seikluspäev

Teisipäeval, 31.mail kogunes 30 6-7 aastast lepatriinukat seikluspäevale. Päeva alustasime muinasjutu “Oti päev” kuulamisega, arutamisega ja siis metsaretkele asutamisega. Kui jalanõud, riided ja käed küüslauguga määritud, asusime teele – Intsikurmu parkmetsa.  Metsarajal läbisime “mängeldes” kõik kolm kuldreeglit, mida pead kasutama eksimisel metsa:

1. Rahune ja peatu = ehk leia endale sõber PUU ja hoia tema ümber kinni, räägi temaga, saa sõbraks. KALLISTA PUUD!

2. Jäta endast märke maha, ohumärk on KOLM – ehita rajale oma käega teetakistus, vajadusel onnike, ära huupi karju, see tekitab paanikat ja muudab hääle kähedaks – metsa minnes paneb tark inime alati VILE taskusse – OLE NÄHTAV ja KUULDAV!

3. Kui oled töötanud – ohumärke teinud, onni ehitanud, puud “ehtinud” – siis hakkab sul soe. See on petlik. Hoia riided seljas, MÜTS-RÄTT peas, sest keha jahtub kõige kiiremini pealae kaudu soojust aurates 🙂 = HOIA SOOJA!

Reeglid selged, laulsime mängisime ringmängu Otist “Kes elab metsa sees?” ja muidugi ehitasime onni, siis kinnistasime õpitu töölehtede värvimisega. Iga laps sai koju OTSI OTTI mapi – värvimist, raamatukesed esmaabist – Oskame olla ja Esmaabi lastele.

Otsi Otti seikluspäeva viisid läbi instruktorid Mare, Silvi, Veera ja esmaabi õpetas Tiina. Fotod galeriis.

Turvalist metsaretke!

IMG_6855 IMG_6951