Õnnitlused õpetajale Svetlana Roht

Augustifoorumil tunnustati Põlvamaa aasta haridustöötajaid

26. augustil toimus Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses traditsiooniline Põlvamaa koolipere augustifoorum, kus tunnustati maakonna parimaid pedagooge ning hariduse toetajaid.

Lisaks tunnustamisele tervitati esmakordselt Põlvamaal tööd alustavaid pedagooge ning kuulati õppimisele ja teadmispõhisele haridusele keskendunud ettekandeid.

Foorumi avas maavanem Igor Taro, kes tuletas meelde, et õppimine on lõputu protsess ning ka õpetaja on õppija. Samuti rõhutas ta hariduse olulisust tulevaste põlvede kasvatamisel ning meie kõigi panust sellesse: “Saabusin eile õhtul Ukrainast, mille rahvas tähistas 25 aasta möödumist iseseisvuse väljakuulutamisest. Alles viimase kahe aasta jooksul on nad mõistnud selle tegelikku väärtust. Ukrainlaste mõtteviisi muutust kirjeldab kahe aasta taguse revolutsioonikeerise vabatahtlike loosung “Mina olengi tilk meres”. Meist kõigist natuke oleneb, millisel maal asuvad kooli eesti lapsed veerandsaja aasta pärast. Meie ülesanne on teha seda väärikalt ja nii, et meil poleks nende ees häbi.”

Maavanem Igor Taro ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Kaido Kõiv andsid laureaatidele ja nominentidele üle tänukirjad ning meened järgmistes kategooriates:

Põlvamaa aasta lasteaiaõpetaja:

 ….

Svetlana Roht, Põlva Lasteaed Lepatriinu; nominendiks Sirje Must; …

Põlvamaa aasta õppeasutuse juht: Rita Punning, Krootuse Põhikool, nominendiks Veera Kutser.

Põlvamaa aasta õpetajad valiti üleriigilisele tunnustusüritusele “Eestimaa õpib ja tänab” esitatute hulgast. Laureaadid on kutsutud 8. oktoobril Jõhvi kontserdimajas toimuvale Aasta Õpetaja galale.
Avafotol laureaadid koos maavanem Igor Taroga
Allikas: Põlva Maavalitsus, lühendatult