Õnnitlused aasta õpetajale, suunajale, juhile

Augustifoorumil tunnustati aasta õpetajaid

27. augustil Põlva kultuuri- ja huvikeskuses toimunud Põlvamaa õpetajate augustifoorumil tunnustati maakonna aasta õpetajaid ning räägiti, kuidas muuta Eesti kool huvitavaks ja ettevõtlikuks.

Augustifoorumi avakõnes tervitas maavanem Ulla Preeden haridustöötajaid, kes aastast aastasse jätkavad oma vastutusrikast tööd erinevate võimete, tausta ja huvidega noorte harimisel. Maavanem märkis, et õpetajatöö peamised viljad ilmnevad alles tulevikus: „Me mõõdame õpitulemusi pidevalt küll eksamite ja kontrolltöödega, kuid hariduse tegelikku kasu näeme me siis, kui õpilased on astunud täiskasvanuikka ning kannavad endas koolist saadud väärtusi ja teadmisi, mis meie ühiskonda koos hoiavad ja edasi viivad.”

Päeva esimeses ettekandes rääkis Sihtasutuse Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi algatusest „Huvitav Kool”, mille eesmärgiks on motiveerida koole, lapsevanemaid ja laiemat kogukonda koostööle ning anda selge sõnum, et kool saab ja peab olema huvitav, et õpilase loomuliku uudishimu arendamine on esmane ning õige ning kool peab toimima loovalt. Seejärel rääkis Ida-Viru Ettevõtluskeskus juhataja Pille Sööt haridusprogrammist „Ettevõtlik kool”, mis ärgitab ettevõtliku hoiaku kujundamist õppeprotsessis. Sööt kutsus „Ettevõtliku kooli” mudeli ja võrgustikuga liituma ka Põlvamaa haridusasutusi.

Peale ettekandeid algas päeva pidulikum osa ning kuulutati välja Põlvamaa aasta õpetajad. Maavanem Ulla Preeden ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Kaido Kõiv andsid laureaatidele ja nominentidele üle tänukirjad ning meened järgmistes kategooriates:

Põlvamaa aasta lasteaiaõpetaja: Silvi Kurg, Põlva Lasteaed Lepatriinu

Põlvamaa aasta klassiõpetaja: Hele Aia, Põlva Põhikool

Põlvamaa aasta põhikooliõpetaja: Jaanus Prükk, Kauksi Põhikool

Põlvamaa aasta kutseõppeasutuse õpetaja: Tairi Albert, Räpina Aianduskool

Põlvamaa aasta õppeasutuse juht: Ene Tigas, Põlva Lasteaed Lepatriinu

Põlvamaa aasta suunaja: Helve Kukk, Põlva Lasteaed Lepatriinu

Põlvamaa aasta hariduse sõber: Margot Suur, Räpina ja Põlva Muusikakool

Põlvamaa aasta tegu hariduses: Projekt 1000 sõpra, Räpina Aianduskool

Pärast pidulikku autasustamist esines lühikontserdiga Põlvamaa Poistekoor ning peale lõunat jätkus augustifoorum seminaridega neljas rühmas, kus käsitleti erinevaid teemasid alates rahvusvahelistest õppematerjalidest kuni õpetaja rolli määratlemiseni 21. sajandil.

Põlvamaa aasta õpetajad valiti üleriigilisele tunnustusüritusele „Eestimaa õpib ja tänab” esitatute hulgast. Laureaadid on kutsutud 3. oktoobril Tartus toimuvale „Aasta Õpetaja” galale.

Lisainfo:

Kaido Palu

Põlva MV haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist

799 8944

kaido.palu@polva.maavalitsus.ee