Luulerütmi päevad -11.-12.03.2021

Selle aasta emakeelepäeva tähistab Lepatriinu teemal “Luulerütm laste õuetegevustes – nüüd ja vanasti”. Lastele luuletusi otsides saime aru, et on vähe neid, mis kirjeldaks lapse mängu õues. Loodus – palun väga, aga lapse õuetegevus ja mänguasjad, peab väga otsima.

2b hõbetriinud -koolieelikud leidsid koos vanematega neile meeldinut 6 luuletust esinemiseks:

H.Käo – Külgetõmbe jõud/ Minevik ja tulevik// J.Vaiksoo – Veider mees// I.Trull –  Tali läbi// L.Tungal – Teeme korda// I.Lember – Väike kunstnik.

12 last esitasid julgelt ja emotsioonikalt luuletuse  mikrofoni, peast. Ja need polnud teps mitte 4-8 rida 🙂 Õpetajad Svetlana ja Inge on teinud head koostööd vanematega, lapsed naudivad luuletuste lugemist, s.h rahvalikke naljalugusid Pilla-palla 🙂 ja on täitsa julged esinejad. Ka tänane luulepäev mikrofoniga tagas lapsele eduelamuse. Seega on neil ka tulevikus koolis ( kui lõpeb distantsõpe) tugevat sotsiaalset närvi, esinemisjulgust. Pildid galeriis, a´lapse esinemise võttis õpetaja videosse ja edastas vanematele.

Koolieelikute järel said mikrofoni endi kasutusse 3-4 aastsed roosatriinud 3A rühmast. Kui oma luuletuse luges hakkajalt ja ladusalt kolm last, siis mikrofoni lugemise harjutamist said kõik teha – loeti koos ja üksikult hommikuringi salmi, õpituid rütmikaid. Luulerütmitunni lõpetuseks olid pea kõik vabad ja julged oma häält mikrofoni lubama 🙂 Toredad õpetajad Ave, Mare ja Margit said üksi ja koos lastega esineda. Aitäh.