Loomade elu talvel -1A valgetriinude nädal

Valgetriinude (4-5 aastased) vahva nädal – Loomade elu talvel.

Meie nädal algas kodu- ja metsloomade õppimisega. Kõik lapsed said öelda, mis loomi nad teavad ja kellel on kodus mõni sõbrake. Lapsed õppisid maalima metskitse. Vaatasime õppefilmi: loomade elu talvel. Vestlesime, mida loomad talvel söövad ja kust toitu saavad.

12. 01. 2021 oli tervel Lepatriinu lasteaia rahval Hõbemäe talu külastus, kus tutvusime koduloomadega – karvased lehmad, kes elavad õues, hobused Edesperi, Vandersell ja Kuld, kanad/kuked – 108 tk nagu ka tol päeval lapsi oli. Peremees tutvustas lastele veel traktorit ja lubas rooli taga istuda. Veelgi vahvam oli see, et kõik lapsed said saaniga sõita. Üks väga tubli, sõbralik ja armas hobune Häidseq suutis kõikidele lastele palju rõõmu valmistada. Selles talus kasvab ka väga ilus lumivalge kass ja kaks koera.

14.01.2021 Õppekäik Intsikurmu metsa – lapsed viisid metsloomadele süüa. Metsas suunasime lapsi vaatlema loomade jälgi lumel, leidsime jänese ja põdra jäljed ja palju teiste loomade jälgi. Aitäh lastele ja vanematele, kes tõid lasteaeda kaasa rohkem metsloomade toitu kui jaksasid metsa viia. Tänu nende lahkusele ja jagamisele said loomi toita ka need lapsed, kellel midagi kaasas ei olnud. Õppisime lastega hoolivust ja jagamist. Riputasime Lepatriinu õuealale meie eelmise nädala projektitöö – „Linnusõprade loovuskonkurss” raames meisterdatud lindude talvised toidumajad.

Lisaks kõigele on meie hoovilust täies hoos, ühiselt meisterdatud liumäel on tore lustida. Naudime imelist talve. Valgetriinude rühma assistent Ülle Meier. /pildid galeriis/