Koroonast …

13.03.20

http://www.polva.ee/covid-19

Täna hommikul toimus Põlva Vallavalitsuses koosolek Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra korraldamisest Põlva vallas.

Eriolukord kehtib kuni 1. maini, kui vahepeal muud otsust ei tule.

Lasteaiad jäävad tööle, kuid on palve kõigile lapsevanematele, kellel vähegi võimalik, jätta lapsed koju. /kes on saabunud kriisipiirkonnast /v.t. valitsuse infot/, on kohustuslik kaks (2) nädalat viibida koduses karantiinis!/  

Lapsevanem – lapse haigestumisest kodus anna koheselt teada rühma õpetajale; 

Põlva vallas ei ole 13. märtsi hommikuse seisuga teada ühtegi COVID-19 juhtumit. Terviseamet annab vastavat infot kaks korda päevas.

– Põlva valla koolid korraldavad õppetöö ümber ja lähevad alates esmaspäevast üle distantsõppele. Roosi Kool ja Lasteaed jätkavad tööd.

– Põlva valla huvikoolid lähevad esmaspäevast üle distantsõppele.

– Kõik huviringid katkestavad töö või korraldavad ümber.

– Tänasest on suletud kõik noortekeskused, kultuurikeskused, Põlva Päevakeskus, kõik spordisaalid, sealhulgas Põlva Spordikeskus ja Mesikäpa Hall. Suletud on ka ujula. Info asutuste infokanalitel.

– Avatuks jääb Mammaste Tervisespordikeskus, Metsa tänav 7 saun Põlvas ja välispordirajatised

– Esialgu jäävad avatuks ka kõik raamatukogud, kuid korraldatud sündmusi seal ei toimu.

– Sotsiaaltöötajate vastuvõtt endistes teenuskeskustes Ahjal, Tilsis, Moostes ja Vastse-Kuustes TOIMUB endiselt.

– Põlva vallavalitsus jääb tööle, kuid rakendatakse vajadusel ja võimalusel kaugtöö vorme. Kodanike vastuvõtt Põlvas toimub AINULT eelregistreerimisega. Kõik asjaajamised soovitame korraldada telefoni või e-kirja teel. Taotlused ja avaldused palume edastada peamiselt elektrooniliselt aadressile info@polva.ee.

Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112. Viiruse riskirühma kuuluvatel vanemealistel ja krooniliste haigustega inimestel tuleks vältida rahvarohkeid kohti.

Info täieneb pidevalt Põlva valla kodulehel ja Põlva valla leheküljel Facebookis.

Koroona kohta korduvad küsimused – HTM lehelt

12.03.2020

Juhised koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Põlva vallas

Juhime tähelepanu, et paanikaks ei ole põhjust, tegemist on ennetavate meetmetega!

Anname teada, et seoses vajadusega tõkestada koroonaviiruse levikut otsustas Põlva Vallavalitsus, et märtsikuu lõpuni jäävad ära või lükatakse edasi kõik Põlva vallas toimuvad avalikud üritused ja spordivõistlused. Palume kaaluda sarnaselt toimimist ka teistel ürituste korraldajatel.

Teisipäeval, 17. märtsil toimuma pidanud beebipidu 2019. aasta II poolaastal sündinud lastele lükatakse edasi.

Põlva vallas jäävad tänase seisuga avatuks kõik haridusasutused. Varasemalt oleme palunud asutustel pöörata tähelepanu piisava koguse desinfitseerimisvahendite olemasolule ja kättesaadavusele ning piisknakkuste ennetusmeetmetele.

Hooldekodudes on rakendatud ettevaatusabinõusid, Laheda sotsiaalkeskuses ja Ahja hooldekodus on külastuskeeld.

Vallavalitsus on tühistanud või palunud edasi lükata kõik vallavalitsuse ja hallatavate asutuste välislähetused, õppereisid, külaliste vastuvõtmised ja ekskursioonid.

Vastavalt Terviseameti soovitusele tuleb kõigil neil, kes saabuvad riskipiirkondadest, jääda kaheks nädalaks koju ning vältida liikumist rahvarohketes kohtades. Haigustunnuste ilmnemisel tuleb telefoni teel konsulteerida oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220.

Olukorra muutumisest anname teada jooksvalt.

Annely Eesmaa
Avalike suhete spetsialist

Põlva Vallavalitsus

799 9494; 516 0435

www.polva.ee