Heategevusest ja hingelinnust

November on hingekuu. See on aeg, kus on aega otsida üles südames oma hingelind, kuulata tähelepanelikult oma hingelindu, kes on meie sees, et olla südamlikumad, abivalmivad, avatumad ja lahkemad.

Hommikuringides kuulasime lastega muinasjuttu “Hingelind” ja asusime avama laekaid: rõõmu, südamlikkuse, lahkuse, abivalmiduse ja kurbuse laekaid.

Lisaks M.Snunit „Hingelind“ raamatukesele kasutan hommikuringis Vaikuseminutite harjutusi, mis aitavad lastel märgata toimuvat enda sees ja ümber, olla tähelepanelik ja hoolivam nii enda kui ka teiste suhtes.

Olen ikka panustanud heategevusse. Mind paelus heategevusprojekt “Eesti joonistab”, kus sai maalilõuendi ostmisega toetada Tallinna lastehaigla mobiilse röntgeniaparaadi ostmist. Lõuendi soetamisega kaasasin lapsed projekti, nemad olid imelised loovad kunstnikud.

Arutasime lastega, kuidas meie saaksime teha head, kuidas aidata abivajajaid. Mõtisklesime teemal heategevus. Kohe tuli vastus, et heategevus on see, kui teed head. Vaatasime üleskutset “Eesti joonistab”. Selgitasin lastele, kes on enneaegne tita ja miks nad vajavad erilist hoolt ja abi. Vaatasime pilte enneaegsetest lastest ja raamatut E. Herrera “Pisikese tita lugu”. Teema lapsi huvitas. See teema sobis hästi kokku Hingelinnu teemaga. Koos otsustasime lõuendile maalida vikerkaare, südamepuu ja päikese. Lastel oli huvi ja tahtmine suur, igaüks tahtis oma panust anda. Lastel oli ka esmane kogemus maalida lõuendile.

Selline oli meie pisike, kuid südamest tulnud panus heategevusprojekti. Rohetriinude ühine soov on, et meil oleks aega kuulata, mis meie Hingelind meile ütleb ning lausuksime vaid selliseid sõnu ja teeksime ainult selliseid tegusid, mis rõõmustavad nii meie kui ka teiste Hingelindu.

Õpetaja (45 aastat töökogemust) Anne Vanahans, Rohetriinude rühm, lasteaed Lepatriinu.

16.11.2021