ETTEVALMISTUSED NÕIATRALLIKS – 4B

Rohetriinude  nõiad tegutsevad taas

Sellel õppeaastal otsustasid Rohetriinud elustada mitmeaastataguse nõiatralli. Suured piirangud seadis praegune KARANTIIN ega saanud kogu Lepatriinu peret koos trallitama kutsuda. Otsustasime oma abiliste muusika Mare ja liikuja Silviga luua õuealale NÕIAMAA ja kutsuda kõiki lepatriinukaid rühmade kaupa endale külla. Kutseta ei jäänud ka direktor, õppealajuhataja, perenaine ja kokad. Esimesed külalised võtsime vastu kell 10.30 ja viimased lahkusid 12.45. Meie väikesed Rohetriinu nõiakesed pidasid vapralt vastu. Lastele meeldis väga, kokkuvõtvalt Rauno sõnadega: “Täna oli väga vahva päev!”

Ükski üritus ei saa toimuda ilma ettevalmistuseta. Meenutasime lastega oma nõiapidu aastal 2019, egas mäletatud küll. Pigem oli avastus- ja äratundmisrõõm, kellega koos oldi. Koolieelikud olid uhked, et ka nemad lähevad sellel aastal kooli. Arutasime, mida on vaja teha, et luua Nõiamaa. Lapsed joonistasid ja kirjutasid kutse, valmistasid igale rühmale kiiduka: “Olite tublid nõiad” ning olid aktiivsed ka nõiamaa siltide ja viitade valmistamisel – ikka isetehtud, hästi tehtud.

Nõiamaal said Rohetriinu nõiad koos külalistega luua Nõiamaa kunstisaalis värvidega imelise maali “Kevadvärvid Nõiamaal”, liikumissaalis koos nõid Silviga visata luuda ja saapaid, muusikasaalis nõid Marega tantsida nõiatantse ja sõita luuaga. Nõiamajale pimesi jala allapanemist juhendas nõid Lea. Nõid Karin oli matemaatik ja pidas arvet, kui palju külalisi sisenes ja mõõtis külaliste pikkust luuga. Nõid Anne tutvustas Nõiamaa kombeid. Koos otsiti Lepatriinu nõida Ellat. Kui ei leitud, siis võeti appi võlusõnad ja -kivid. Oh imet, Lepatriinu NõiaElla ilmutaski ennast. Kõik lepatriinukad said endale kaasa nõiakivid, mis on väge täis. Tarvis ainult kasutada õiget võlukunsti, mida nõiamaal õpetati.

Nõiatrallile järgneb veel “Lepatriinu lasteaia nõiajuttud” raamatu koostamine.

Tegime üleskutse, et iga rühm ühistööna looks illustratsioonidega ühe põneva nõiajuttu reedeks, 30.maiks. Rohetriinude meeskond koostab saadud juttudest  Lepatriinu lasteaia visuaalse “Nõiajutud” raamatu 07.maiks.

Seejärel tutvustatakse visuaalset Nõiaraamatut  rühmades, kus valitakse  koos lastega kolm lemmiklugu. 18.mail kuulutame välja lasteaed Lepatriinu “Nõiajutud” raamatu menulood.

Peanõid Anne Vanahans 🙂

Pildid nagu tavaliselt: galeriis. Nautlemist.