3B oranžitriinude novembrikuu teine pool

Novembrikuu teine pool on olnud täis tegutsemist ja avastamist.

Saime osa Kullatriinude etendusest „Helde puuraiuja“. Täname toreda etenduse eest!

Õppisime usinasti nädalapäevi ja ameteid. Suureks abimeheks sellel teel oli „Jussikese seitse sõpra“. Valmis kleepetöö „Toiduained“ ja maalisime uhke tordi, sest Jussike tähistas Pühapäevamaale jõudmist uhke pidusöögiga.

Meil on rühmas palju poisse, seega valmivad meil igal päeval vahvad meisterdused klotsidest.

Lisatud ka pildid H-tähe õppimisest ja hobusejutud käisid muidugi sinna juurde!

Ära ei saa unustada ka kadrinukkude meisterdamist, mille käigus omandasime uusi teadmisi-oskusi ja tuletasime meelde vanu. Meisterdamise käigus kordasime loendamist nelja ja kuueni. Püüdsime kinnistada mõisteid üleval/all/keskel. Mõõtmise poole pealt mõisted: ühepikkused, pooleks. Kasutasime sidumisvõtet, risti tegemine lõngast. Jälgisime kehaproportsioone. Ja ikka ja alati kõige tähtsam: loovus ja isetegemise rõõm! Lastele jutustati, kuidas “vanal ajal” meisterdati endale mänguasi ise oma kätega. Käisime õppekäigul mänguasjapoes, kus avanes võrdluseks enda meisterdatud mängukannile, tänapäevane mänguasjamaailm.

Ühel ilusal päeval üllatas meid Emily maitsvate piparkookidega. Selliste üllatustega tulevad jõulud samm sammult lähemale!

Kuulasime läbi nädala rahvajutte. Tutvusime ka rahvajuttude alustala „Ahjualusega“. Samuti rääkisime vanaaja ehtest ja riietusest. Lapsed valmistasid enestele ise kaelakeed. Alustuseks pani iga laps valmis mustri ja seejärel lükkis nööri otsa õiges järjekorras puupärlid.

Tähistasime ka Martti ja Kris Markuse sünnipäevi! Palju õnne veel kord!

Külas käisid Rohetriinude kadrisandid. Oli nalja ja naeru! Väga lustakad ja toredad kadrid! Kadripäeva valguses tuleb naistel end ikka kauniks teha, toimus õppekäik juuksurisalongi. Lastel oli paljugi, mida uudistada.

Kuu lõppes aga rakettide meisterdusega. Kõik see kosmos, tähed ja planeedid, öö ja päev ning aastaajad-väga põnev!