2b kollatriinude kunstinädal – 1.-5.11.21

Kollatriinude kunstinädal.

Kollatriinud said sellel nädalal teha palju erinevaid kunstitegevusi: maalida, joonistada, voolida, meisterdada ja pilte värvida. Selle nädala teemaks oli Hingedepäev ja küünlad.

Lapsed (5 aastased) said hakkama vertikaalsete joonte tõmbamisega värvi ja pintsliga. Maaliti nii pikki, lühikesi, pakse, kui peenikesi küünlaid, mis olid erinevat värvi. Laps valis ühe maalitud küünla oma töölt, millele joonistas viltpliiatsiga triibud ning värvis rasvakriidiga tausta. Harjutasime ka küünaldele piirjoonte tõmbamist markeriga, vajab veel harjutamist.

Sai ka värvitud värvipilt: „Küünal aknal”.

Kõik lapsed said voolisid omale leegiga küünla. Iga laps oskas individuaalselt kirjeldada enda voolitud küünalt ja võrrelda seda sõbra küünlaga, mis on erinevused – suurus, värv, kuju.

Küünalde meisterdamise wc paberirullist viisime läbi ühes grupis (10 last). Lapsed oskasid näidise järgi meisterdada, oskasid kirjeldada kuidas ja millest küünal on meisterdatud. Kõik lapsed meisterdasid omas tempos ja said väga hästi hakkama nii šablooni järgi joonistamise, piirjoont mööda  lõikamisega kui ka kleepimisega. Laste valmistatud ilusad küünlad saatsime õhtul koju.

Soojust ja valgust kõigile 🙂   Assistent Ülle M. /vaata galeriisse/